08.30-09.30 – Обявяване на стартовия списък, раздаване на GPS устройствата
09.30-09.45 – Организирано предвижване до старта от хотел Банско Спа & Холидейз

19.30 – Обявяване на резултатите от ден 1

Неделя - Ендурокрос, 15.10.2017
09.30 – Свободни тренировки
10.30 – Старт на първа серия
14.30 – Край на състезанието
15.00 – Обявяване на предварителни резултати за ден 2 и двата дни общо. Подаване на контестации
15.30 – Обявяване на окончателни резултати. Награждаване на победителите.

Такса участие: 40лв

Места за настаняване:
Хотел Банско Спа & Холидейз
Има място за къмпинг в казармата. На мястото няма ток и вода, но в близост има вода.

Осигурен охраняем паркинг
В казармата от 19 часа в петък до 9 сутринта в събота
и от 18 часа в събота до 8.30 в неделя

Трасета
Навигация: подробна информация за навигацията ще получите една седмица преди състезанието.

Петък, 15.09.2017

18.00-21.00 – приемане на заявки за участие, предаване на GPS устройствата за качване на трак – етнографски комплекс Дамасцена, с. Скобелево

Събота, 16.09.20176

08.00-09.30 – обявяване на стартовия списък, раздаване на GPS устройствата

09.30-10.45 – записване за мотокрос "Балкан 50"09.30-09.45 – официално откриване

10.00 – старт на първият участник

11.00 – старт на мотокрос за мотоциклети „Балкан 50“

16.00 – затваряне на трасето

19.30 – коктейл за състезателите, брифинг за деня, приемане на евентуални контестации в писмена форма

sopot
Здравейте колеги ,каним всички Вас както и всички зрители на 2 и 3 септември на BG-X ENDURO Сопот тип GNCC.Този тип Grand National Cross Country Серията епредставена от Maxxis за първи тип е Америка, общо казано / премиер офроуд състезания серия/. Основана през 1975 г.титлата се произвежда изключително от състезателни продукции. Основно е пресечена местност и е една от най-физически натоварващи спортове в света.С разнообразен терен, включително и хълмове, гори, кал, трупи, естествени препятствия и мотокрос секции, GNCC събития са тестове на двете оцеляване и скорост. Серията привлича много таланти от различни краища на света .

С общи думи Аз и моите колеги които са основни организатори ще ви въведем в света на истинското ендуро.Месноста е Мурла под язовирната стена на гр.Сопот яз.Сопот.
Освен до сега основните класове които са:клас Хоби ,клас Експерт, клас Сеньор ,клас ПРО -мотори ще има и клас Джуниър до 10 год,
На вашето внимание Трасе координатор Стоян Димитров .Следете темата и по късно ще пуснем и малко повече инфо за състезанието

Събота, 12.08.2017 г.
18:00 - 22:00 Регистрация в хотел "Зорница", Казанлък (до Тюлбето), предаване на GPS-ите.

Неделя, 13.08.2017 г.
8:00 - 12:00 Регистрация в хотел "Зорница".
14:00 Групово тръгване на състезателите от х-л "Зорница" в Казанлък до мястото на ендурокроса.
15:00 Старт на ендурокроса.
18:00 Награждаване на призовите тройки.
21:00 Брифинг, предаване на GPS-и.

Понеделник, 14.08.2017 г.
09:00 Старт на ден първи от навигацията. Стартовия списък ще бъде по класиране от пролога, като победителят от пролога стартира с време 00:00. Следващите го съответно с минута, две, три и т.н. наказание. Нестартиралите в пролога са с наказание 5 минути по-голямо от последния, класирал се на пролога.
Време за преодоляване на трасето - 6 часа.
Етапът е валиден и за BG X-Enduro Championship.
20:00 Награждаване на победителите от дватата дни за BG X-Enduro Championship.
21:00 Брифинг.

Вторник, 15.08.2017 г.
09:00 Старт на втори етап навигация. Водачът в класирането до вторник стартира първи.
21:00 Брифинг и парти за всички състезатели.

Сряда, 16.08.2017 г.
Почивен ден, сервизна работа по машините.

Четвъртък, 17.08.2017 г.
09:00 Старт на трети етап навигация. Водачът в класирането до сряда стартира първи.
Време за преодоляване на трасето - 8 часа.

Петък, 18.08.2017 г.
09:00 Старт на четвърти етап навигация. Водачът в класирането до петък стартира първи.
20:00 Тържествена церемония по награждаване на победителите - Ресторант "Българан".

Петък, 14.07.2017
18.00 - 21.00 – приемане на заявки за участие, предаване на GPS (Хотел УСТРА)
21.00 – " Обсъждане на трасето и контролите с Крос Клуб Кърджали (Ресторант на хотел Устра) "

Събота, 15.07.2017
08.00 - 09.00 – приемане на заявки за участие в хотел УСТРА(ако са подадени online и GPS
 е изпратен по ЕКОНТ най-късно в четвъртък 13.07.2017)
09.15 - 09.45 – Брифинг - обявяване на стартовия списък, раздаване на GPS устройствата(хотел УСТРА)
09.45 – Организирано предвижване до старта на навигацията.
10.00 – старт на първия участник
17.00 – затваряне на трасето
20.00 – обявяване на резултатите от ден 1
21.00 – " Обсъждане на затвореното трасе с Крос Клуб Кърджали (Ресторант на хотел Устра) "

Неделя, 16.07.2017
09.45 – Организирано предвижване до старта на затвореното трасе.
10.00 – старт на първа серия
13.00 – край на състезанието
14.00 – обявяване на резултатите. Награждаване на победителите

1. Състезанието е само за мотори в пет класа – Профи, Експерт, Сеньори, Стандарт и Жени.
2. Всички състезатели са длъжни да имат залепени състезателни номера.
3. Всички GPS трябва да са предадени до 21.00 часа на 14.07.2017 г. За тези, които изпращат по ЕКОНТ Кърджали офис на ул.Металург 2А Николай Колев – 0899921700
4. Таксата за участие е 40лв. (включва тениска)
5. Трасето за навигацията ще 60 - 70 км. (ТРУДНОСТА ЩЕ Е СЪОБРАЗЕНА СПРЯМО КЛАСОВЕТЕ) – Температурата ще е еднаква за всички :-)
6. Стартирането на навигацията ще е през 30 секунди по реда на временното класиране за
съответните класове в следния ред – Профи,Експерт,Сеньори,Стандарт,Жени
7. Състезателите под 16 години трябва да представят заверено пълномощно от двамата родители